Ti kakavovi keksi niso posebni le na videz, ampak tudi po sestavinah. Ste že kdaj pekli pecivo s konopljinim oljem in lanenimi semeni? Tako izvirni in posebni so recepti Natalije Jeraj.
Sestavine (16 keksov, p: 7 cm cca.):
Testo
Suhe sestavine:
- 100 g BIO pirine polbele (fine) moke
- 1 čž jedilne sode
- 50 g presnega kakava
- 50 g BIO grobo mletih lanenih semen
Tekoče sestavine:
Fila
- Vaša najljubša marmelada (na vsak keks po 1 JŽ oz. 1 ½ JŽ na 1 par keksov).
Priprava:
1. V večjo posodo, skozi cedilo presejemo moko, dodamo sodo, kakav in lanena semena. Vse skupaj z žlico dobro premešamo.
2. V manjši posodi združimo vse tekoče sestavine, po zaporedju, kot so zapisane zgoraj. Z vilico jih gladko premešamo, da se medseboj dobro povežejo.
3. Tekočo zmes vlijemo v posodo s suhimi sestavinami, najprej premešamo z žlico, nato z rokami testo dobro pregnetemo (po potrebi dodamo še malo moke (testo se preveč lepi) oz. mleka (testo je presuho).
4. Pregneteno testo položimo med 2 peki papirja in ga razvaljamo na debelimo cca. 5-10 mm. Z modelčki za kekse oblikujemo željene oblike (npr. krog) in kekse polagamo v pekač, obložen s peki papirjem.
5. Ko porabimo vso testo, kekse pečemo v pečici 8-10 min pri 180 °C.
6. Ko so pečeni, jih pustimo na sobni temepraturi, da se ohladijo, nato pa jih namažemo oz. nadevamo z marmelado. Po želji jih okrasimo še s suhimi brusnicami in maslom iz oreščkov.
7. Hranimo v zaprti posodici na sodbi temperaturi ali na hladnem.
Uživajte v okusih!